Wielkoformatowe płyty do ogrodu a kostka brukowa – co warto wybrać?

Wielkoformatowe płyty charakteryzują się elegancją i spójnym wyglądem. Idealnie nadają się na materiał budulcowy, na którym stanie w przyszłości taras. Jednak najczęściej swoje zastosowanie znajdują przy budowie wielkich placów lub chodnikach o dużej powierzchni.

Nie oznacza to jednak, że nie nadają się do wykończenia ogrodu. Spośród rynkowej oferty, aktualnie można dobrać płyty, które będą wpisywały się w design naszego podwórka. Warto jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie raczej nowoczesne, dla osób, które cenią sobie minimalizm i spójność.

Wielkoformatowe płyty są łatwe w montażu i użytkowaniu. Nie wymagają pokładów cierpliwości i długich godzin wykładania poszczególnych elementów. Dzięki sporemu rozmiarowi zapewniają jednolity wygląd oraz dokładność.

Płaska powierzchnia nadaje się do swobodnych spacerów, jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Przeciwniczka płyt, czyli kostka brukowa jest całkowicie odmienną formą ścieżki. Charakteryzuje się raczej małymi elementami, które po wyłożeniu dają niebanalny efekt.

Do ogrodów wykorzystuje się kostkę brukową, której krawędzie są fazowane. Zapewnia to ładne i proste wykończenie, które także nadaje się dla użytkowników dwóch kółek, czy miłośniczek szpilek. Drugie rozwiązanie jest zaliczane do bardziej pospolitych i może sprawiać wrażenie nudnego, spotykanego na większości chodników w mieście.

I o ile oba są raczej surowym materiałem, to te pierwsze cieszą się większą popularnością, choćby ze względu na łatwiejszy montaż i nieco ładniejszy wygląd.