Tanie pomysły nad przeddomowy ogród

Przeddomowy ogródek nie musi wiązać się z wydawaniem ogromnej ilości pieniędzy. Nie zawsze trzeba zatrudniać wykwalifikowanych architektów, kupować mebli ogrodowych prosto z salonu czy zamawiać taras pod wymiar.

Istnieje kilka ciekawych sposobów na stworzenie ogrodowego kącika, który będzie miał nielada charakter, a z którego będziemy niemniej dumni i usatysfakcjonowani – bo przecież to nasz pomysł od podstaw. Nie zapominajmy o możliwościach, jakie dała nam natura.

Jeżeli w naszym ogrodzie stoją już drzewa czy iglaste krzaki, nie usuwajmy ich. Przyczynimy się dla ekologicznego dobra, a przy tym nasz ogród zyska na autetyczności i naturalności.

Zamiast ich eliminacji możemy o nie odpowiednio zadbać, dzięki środkom pielęgnacyjnym, dostępnym na rynku. Kolejnym niskobudżetowym pomysłem może być wykorzystanie niepotrzebnych mebli.

Ich ożywienie w formie pomalowania, zalakierowania, czy lekkiej przeróbce może przyczynić się do stworzenia przestrzeni o ciekawej formie. Warto pomyśleć o tarasie, który idealnie nadaje się do wieczornych posiedzeń przy herbacie.

Nie musi być zamawiany od profesjonalnych firm. Zamiast tego możemy wykorzystać tanie płyty chodnikowe, które położone na wcześniej przygotowanej i wyrównanej powierzchni – zapewnią efekt estetycznego miejsca do odpoczynku.

Piaskownica, hamak – czemu nie? Stworzenie miejsca do zabawy dla naszych pociech dzięki własnej inwencji twórczej da nam nie lada satysfakcje. Jest to o tyle dobry pomysł, że możemy go swobodnie modyfikować według potrzeb powierzchniowych czy kolorystycznych.