Oryginalne pomysły na ścieżki w ogrodzie – jakie propozycje mogą być dobre dla wystroju naszego podwórka?

Pomysłów na stworzenie ścieżki jest mnóstwo. Jedne zaliczają się do bardziej uniwersalnych, inne są bardzo charakterystyczne i pomysłowe. Aby dobrać odpowiedni rodzaj ścieżki, należy pomyśleć o ogólnym nastroju, panującym w naszym ogrodzie. Czy jest przeznaczony do zabawy, odpoczynku, a może do uprawy roślin? Nie mniej jednak warto zapoznać się z poniższym zestawieniem ciekawych przykładów: Ścieżka z cegieł lub starych dachówek.

Brzmi ciekawie. I nie inaczej wygląda. Dzięki wykorzystaniu tanich materiałów, można sporo zaoszczędzić. A ostateczny efekt może być rzeczywiście interesujący.

Cegły i dachówki można układać według swoich preferencji. Jest to ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy nie boją się eksperymentów. Ścieżka z konarów drzew. Nie mniej efektowna propozycja od pierwszej.

Konary o różnej średnicy, ułożone odpowiednio obok siebie stworzą ścieżkę o spójnym, leśnym wyglądzie. Należy wspomnieć, że pomysł ten też zalicza się do niskobudżetowych Istnieje jedno bardzo łatwe rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią za dużo kombinować. Mowa o ścieżce z trawy. Wygląd? Bardzo naturalny.

Wygoda? Na boso lub w trampach – szpilki odpadają. Granicę takiej ścieżki można łatwo wyznaczyć dużymi kamieniami. Jest prosta w utrzymaniu, wygląda estetycznie i nie ma przy tym dużo pracy Płyty chodnikowe to pomysł dla dość eleganckich ogrodów. W zależności od rodzaju materiału, kształtu, wielkości i koloru, cena się zmienia.

Ciężko zaliczyć ten pomysł do tanich lub drogich. Jest na pewno wygodnym rozwiązaniem, choć nie wszystkim podoba się jego surowość.