Ogrody przyszłości – jakie będą? Propozycje i przewidywania

Funkcjonalność, użycie nowych technologii, estetyka – z czym tak naprawdę wiążą się trendy dotyczące ogrodów i ogrodnictwa? Jak będą wyglądać, co zawierać? Istnieje kilka teorii, które odwołują się do tego tematu. Z pewnością faktem jest to, że ogrodnicy szukają rozwiązań, ulepszeń, udogodnień.

A najwięcej takich wątków dziś znajdą na forach internetowych, stronach dedykowanych, blogach. Dzięki temu ogrody zyskują na użyciu nowych technologii, przez co praca nad ich pielęgnacją nie wymaga już pokładów ogromnej siły i czasu.

Kiedyś będzie to pewnie wyraźnie na wyższym poziomie. Trendem przyszłości może być tworzenie z ogrodów miejsca do ucieczki od rzeczywistości i stresu.

Mają być bardzo zaawansowane, a przykładem jest wielofunkcyjny dach z materiału, który chroni przed owadami lub deszczem. Z pewnością z biegiem czasu dojdzie do całkowitej eliminacji nakładów pracy przez człowieka.

Ręce i siła fizyczna zastąpiona zostanie przez system nawadniający i automatyczne kosiarki – a właściciele ogrodu będą musieli się tylko. relaksować.

Istnieje także wizja konieczności wprowadzania zieleni w najbardziej surowe miejsca, jakimi są np. drapacze chmur, biurowe, wieżowce itd.

Wszędzie tam w celach dbania o środowisko naturalne, powstaną tereny zielone, przy wykorzystaniu powierzchni tarasowych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie z tego powodu, że każdy człowiek potrzebuje czasem wyjść do natury i poprzebywać wśród jej ciszy, nieskazitelności i czystości.