Kostka brukowa z fazą czy bez? Porady dla niezdecydowanych

Kostka brukowa jest jednym z najbardziej popularnych materiałów, wykorzystywanych przy zagospodarowaniu powierzchni. W zależności od przeznaczenia, dla jednych rozwiązań będzie pasowała opcja bez frazy, dla innych z fazą. Istnieje bardzo zróżnicowane pole użyteczności kostki brukowej. Znajduje ona zastosowanie w ogranizacji wielkich placów, chodników, parkingów – wszelkich obiektach, które są używane bardzo często i przez ogromne ilości osób. Dla takiego rozwiązania warto użyć opcję numer jeden, czyli kostkę brukową bez fazy.

Jest mniej efektywna od swojej konkurentki, jednak istnieje szereg plusów, które stoją za takim rozwiązaniem. Po pierwsze jest wytrzymała i tłum ludzi nie jest dla niej straszny. Może wytrzymać długie lata i nie ma obaw co do jej przydatności. Kolejny plus to funkcjonalność – idealnie nadaje się do osób podróżujących na rolkach, rowerach, dyskorolkach, czy hulajnogach, a rodziny, które spacerują z wózkiem będą nie mniej zadowolone. Druga opcja to kostka brukowa z fazą.

Ten przykład dedykowany jest mniejszym, prywatnym posesjom. Głównie charakteryzuje się niebanalnym wyglądem i możliwością wyboru spośród szeregu wzorów. Kostka, której krawędzie otoczone są fazą wyglądem przypomina bardziej naturalną i szlachetną. Idealnie nadaje się do zdobienia i organizacji ścieżek ogrodowych, prywatnych parkingów. Odróżnia się od kostki bez fazy, ponieważ nie wydaje się być produkcją masową, przemysłowa, nudną.

Zanim zdecydujemy się na zakup kostki brukowej – przemyślmy jak często i w jaki sposób będzie ona wykorzystywana.