Ekonomiczne aranżacje – jak obniżyć koszty urządzania ogrodu?

Urządzanie ogrodu powinno kojarzyć się z przyjemnością, a nie z ogromnymi wydatkami. Jak obniżyć koszty i sprawić, abyśmy byli zadowoleni z ostatecznego efektu? Samodzielność. Do zaprojektowania aranżacji nie potrzebujemy profesjonalnych architektów. Wystarczy nam samozaparcie, kreatywność, cierpliwość, odpowiedni plan i chęć do działania.

Wykorzystywanie starych mebli z których możemy stworzyć siedzenia do ogrodu to z pewnością nie jest zły pomysł. Niepotrzebne nam wydatki rzędu kilku tysięcy złotych do stworzenia ładnego, wygodnego ogrodu. Odmalowane przedmioty, które mają swoją historię napełnią przestrzeń tajemniczością, subtelnością. Kwiatowe beczki są pomysłem, które po pierwsze zaoszczędzą nam miejsce w ogrodzie, a po drugie będą świetnie wyglądać.

Możemy je pomalować według swoich największych wyobraźni, a będziemy mieli pewność, że nasz ogród należy do najbardziej indywidualnych i szalonych. Taras, czyli miejsce na stolik i dwa krzesła. W końcu ogród jest miejscem relaksu i odpoczynku. Przychodzimy tam po całym dniu w pracy, wypełnionym stresem.

Dlatego przyda się niewielki taras, na którym bez problemu napijemy się kawy, herbaty. I pomimo obaw – najprostszy taras nie należy do drogich rozwiązań. W zależności od powierzchni, jaką dysponujemy, możemy stworzyć takie miejsce za pomocą kilku płyt chodnikowych. Zapewnią one estetyczny widok i stabilność.

Pamiętajmy, że robienie, przetwarzanie, nadawanie nowego życia starym przedmiotom to nie lada wyzwanie, ale i świetna zabawa. Dzięki temu, aranżacja ogrodu będzie ekonomiczna i jednocześnie indywidualna.