Aranżacja ogrodu na leśnej działce

Ogród leśny to rodzaj aranżacji, która charakteryzuje się oddaniem naturalnemu, otaczającemu go środowisku. Dużo cienia, popołudniowy chłód, słońce wpadające strumieniami – nie brzmią jak warunki do hodowania kolorowych kwiatów i efektywnie wyglądających egzotycznych drzew. To prawda. Jednak leśny klimat ma do zaoferowania inne propozycje roślinności. Najbardziej wartościowym aspektem jest tutaj podłoże, na którym ogrodnicy mają duże pole do popisu. Ogród leśny ze względu na niestandardowe warunki powinien zakładać przede wszystkim wystąpienie w nim roślin podobnych lub takich samych, jakie rosną w lesie. Warunki runa leśnego sprawią, że będą one tętnić życiem, rosnąć intensywnie i sprawią, że wygląd ogrodu będzie niebanalny, a odpoczynek w nim będzie wydawał się nagrodą i spotkaniem z naturą.

Do aranżacji takiej przestrzeni najlepiej nadają się dobrodziejstwa natury, czyli drzewa sosen, świerków. Przykładem mogą być pniaki, służące jako siedziska. Rozwiązaniem, które idealnie wpasuje się w leśny klimat będą także oczka wodne i strumienie. Spójność pomiędzy roślinnością a wodą nada relaksacyjnego charakteru. Warto również pamiętać o formie rozrywki, którą może zapewnić nam taki ogród. Grill jest świetnym przykładem, kojarzący się z naturą i swobodą. Oprócz powyższych warto pamiętać, aby wykorzystywać elementy, które nie będą prosto z salonów.

Europalety pomalowane na głęboki brąz, z poduszkami w kolorach zieleni – zgrabnie wpiszą się w oferowane przez las widoki.